Hodnocení rizik

Neveřejné verze NRA pro povinné osoby

Sdílení informací s povinnými osobami je významnou přidanou hodnotou českého procesu NRA. Některé části textu jsou s ohledem na citlivost konkrétních informací z případů neveřejné, proto zprávu distribuujeme tak, aby měly jednotlivé sektory povinných osob k disposici potřebný rozsah informací.

Povinné osoby, které dosud nemají k disposici příslušnou neveřejnou verzi zprávy, mohou zaslat svoji žádost na emailovou adresu: fau@mfcr.cz.

Do předmětu e-mailu uveďte slova „národní hodnocení rizik“.

V těle e-mailu uveďte prosím následující údaje:

  • celý název povinné osoby, která o zprávu žádá
  • IČO povinné osoby, která o zprávu žádá
  • typ povinné osoby podle příslušného ustanovení AML zákona (včetně uvedení odstavce, písmena a bodu, pokud se Vás týká)
  • webové stránky povinné osoby
  • jméno a kontaktní údaje (telefon, email) kontaktní osoby

a dále preferovaný rozsah zprávy:

buď

  • a) „verze pro AML fandy“, tj. rozšířená neveřejná verze, která obsahuje všechny kapitoly a přílohy, které lze s příslušným typem povinné osoby sdílet (Tato verze obsahuje jak informace nezbytné pro zpracování vlastního hodnocení rizik ve smyslu § 21a AML zákona, tak ale i mnohé další informace související s efektivitou celého systému prevence a boje proti praní peněz a financování terorismu v České republice),

anebo

  • b) „odlehčená neveřejná verze“, která obsahuje pouze analýzu typologií a analýzu příslušného sektoru služeb a produktů se seznamy rizikových faktorů a znaků podezřelosti, tzn. pouze takové informace, které jsou nezbytné pro zpracování hodnocení rizik povinnou osobou ve smyslu § 21a AML zákona.

Advokáti, notáři, auditoři, soudní exekutoři a daňoví poradci, tj. povinné osoby podle § 2 odst. 1 písm. e), f), g) AML zákona, se se svou žádostí obracejí na příslušné profesní komory.

Newsletter

Chcete mít přehled o aktuálních informacích ze světa AML a mezinárodních sankcí? Odebírejte náš newsletter a budete vždy v obraze.

Odebíráním newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů.