Aktuality

Oznámení o možnosti převzít písemnost – Rossotrudničestvo

FAÚ aktualizoval metodický pokyn k uplatňování opatření vůči PEP

FAÚ v návaznosti na vydání konsolidovaného seznamu funkcí zakládajících status politicky exponované osoby na úrovni členských státu Evropské unie, mezinárodních organizací akreditovaných pro tyto státy a orgánů a institucí Evropské unie aktualizoval metodický pokyn č. 7 – Opatření vůči politicky exponovaným osobám. Metodický pokyn je dostupný zde .

Oznámení o možnosti převzít písemnost – Kancelář prezidenta Ruské federace

Konsolidovaný seznam funkcí zakládajících status politicky exponované osoby na úrovni členských státu Evropské unie

Dne 10.11.2023 byl Evropskou komisí vydán konsolidovaný seznam funkcí zakládajících status politicky exponované osoby na úrovni členských státu Evropské unie, mezinárodních organizací akreditovaných pro tyto státy a orgánů a institucí Evropské unie.

Vodítka Komise k hloubkové kontrole při provádění sankcí vůči Rusku

Evropská komise vydala vodítka pro hospodářské subjekty v EU k provádění hloubkové kontroly s cílem zabránit obcházení sankcí EU vůči Rusku. Cílem vodítek je poskytnou evropským hospodářským subjektům návod jak předcházet svému zneužití k obcházení sankcí EU, zejména těch omezujících vývozy zboží, technologií a případně i služeb z EU do Ruska.

Informace o změnách v údajích čtyř fyzických osob a jedné entity na sankčním seznamu OSN vůči Al-Kajdá a ISIL (Da´esh)

Na základě svého Metodického pokynu č. 5 ze dne 26. února 2021 Finanční analytický úřad informuje, že Výbor Rady bezpečnosti zřízený podle rezolucí 1267 (1999), 1989 (2011) a 2253 (2015), týkající se ISIL (Da´esh), Al-Kajdá a s nimi spojených osob, skupin a jejich podporovatelů, informoval dne 17. listopadu 2023 o tom, že dne 14. listopadu 2023 upravil údaje týkající se čtyř fyzických osob a jedné entity, uvedené na sankčním seznamu OSN, vůči nimž, resp. jejichž majetku, se uplatní mj. finanční sankce v podobě zmrazení jejich aktiv a v zákazu přímého i nepřímého zpřístupnění jakýchkoli aktiv těmto osobám a entitě. Změny se týkají osob a entity uvedených v příloze a jsou vyznačeny přeškrtnutím rušeného údaje, resp. podtržením nově vkládaného údaje či informace.

Přidání entity na sankční seznam ČR

Oznámení o možnosti převzít písemnost – Kancelář prezidenta Ruské federace

Oznámení o možnosti převzít písemnost – Kancelář prezidenta Ruské federace

Oznámení o možnosti převzít písemnost – Kancelář prezidenta Ruské federace

Oznámení o možnosti převzít písemnost – Federální agentura pro záležitosti Společenství nezávislých států

Информация для арендаторов недвижимости, находящейся под санкциями

Данная информация предназначена для арендаторов квартир и другой недвижимости, замороженной в соответствии с санкциями. Замораживание недвижимости не мешает вам продолжать жить в ней в соответствии с договором аренды. Однако после того, как недвижимость заморожена, необходимо соблюдать следующие правила.

Informace pro nájemce sankcionovaných nemovitostí

Tato informace je určena nájemcům bytů a dalších nemovitostí zmrazených na základě sankcí. Zmrazení nemovitosti nebrání tomu, abyste v ní nadále bydleli v souladu se svojí nájemní smlouvou. Poté, co byla nemovitost zmrazena, je však třeba dodržovat následující pravidla.

Aktualizovaný seznam vysoce rizikových třetích zemí k 18.10.2023

Informace o přidání dvou fyzických osob na sankční seznam OSN vůči Demokratické republice Kongo

V souvislosti s prováděním mezinárodních sankcí v České republice Finanční analytický úřad informuje, že dne 25. října 2023 sankční výbor Rady bezpečnosti OSN týkající se Demokratické republiky Kongo přidal dvě fyzické osoby na sankční seznam OSN.

Newsletter

Chcete mít přehled o aktuálních informacích ze světa AML a mezinárodních sankcí? Odebírejte náš newsletter a budete vždy v obraze.

Odebíráním newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů.